Często zadawane pytania i odpowiedzi (FAQS)

P. Dlaczego firma ACCO Brands wdraża ten program wymiany?

O. Firma ACCO Brands uruchomiła program wymiany mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa konsumentów i zapobiegnięcie możliwości wystąpienia urazów. Jeżeli sądzą Państwo, że posiadają jeden z modeli niszczarek objętych programem, Promax REX823 lub RSX1035, należy natychmiast zaprzestać używania niszczarki, odłączyć ją od sieci i odwiedzić naszą stronę internetową https://RexelPromaxReplacementqa.expertinquiry.com, na której znajdą Państwo wskazówki, w jaki sposób można sprawdzić numer modelu i szczegóły dotyczące sposobu uzyskania bezpłatnej wymiany.

 

P. Jakie modele są objęte tym programem wymiany? Jak mogę stwierdzić, czy moja niszczarka jest objęta programem?

O. Niniejszy program wymiany dotyczy tylko dwóch modeli niszczarek Rexel Promax, w szczególności Promax REX823 i RSX1035.  Więcej informacji na temat sprawdzania numeru modelu niszczarki można znaleźć na naszej stronie internetowej https://RexelPromaxReplacementqa.expertinquiry.com. Jeżeli posiadają Państwo jedną z niszczarek objętych programem, należy postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi rejestracji, a po zweryfikowaniu danych dotyczących Państwa produktu dostarczymy bezpłatną niszczarkę zastępczą.

P. Jaki jest faktyczny problem? Jakie jest zagadnienie, które jest powodem uruchomienia programu wymiany?

O. Firma ACCO Brands otrzymała niewielką liczbę raportów, w których zarzuca się, że niektóre niszczarki Promax zapaliły łatwopalny materiał wewnątrz niszczarek podczas pracy.  Dotyczy to jedynie dwóch modeli niszczarek, w szczególności modeli niszczarek Promax REX823 i RSX1035.  Chociaż żaden z nich nie zawierał doniesień o poważnych urazach lub znacznych szkodach majątkowych, to jednak z uwagi na dużą dozę ostrożności i fakt, że bezpieczeństwo konsumentów jest dla firmy ACCO Brands sprawą najwyższej wagi, dobrowolnie zainicjowaliśmy bezpłatny program wymiany dla konsumentów, którzy posiadają produkt objęty programem.

P. Mój produkt wydaje się w porządku, czy mogę nadal używać niszczarki?

O. Nie, prosimy wszystkich konsumentów o natychmiastowe zaprzestanie użytkowania niszczarek objętych programem i wzięcie udziału w programie wymiany, odwiedzając naszą stronę internetową pod adresem https://RexelPromaxReplacementqa.expertinquiry.com.

P. W jaki sposób firma ACCO Brands wdraża ten program wymiany?

O. Powiadomiliśmy naszych klientów i sprzedawców o wycofaniu produktu ze sprzedaży i dystrybucji oraz poprosiliśmy ich o powiadomienie klientów o programie wymiany. Jeżeli sądzą Państwo, że posiadają jeden z modeli objętych programem, powinni Państwo natychmiast zaprzestać użytkowania niszczarki i odwiedzić naszą stronę internetową pod adresem https://rexelpromaxreplacementqa.expertinquiry.com, aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości wymiany.

P. Jaki zamiennik oferujecie?

O. Jeżeli posiadają Państwo niszczarkę Rexel Promax REX823 lub RSS1035, zostanie ona zastąpiona ulepszoną niszczarką Rexel Momentum.

P. Ile czasu zajmie odbiór zamiennika?

 

O. Prosimy o uwzględnienie okresu 4 tygodni od daty potwierdzenia rejestracji. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, jakie może to spowodować i zapewniamy, że pracujemy tak szybko, jak to możliwe, nad wysłaniem do Państwa niszczarki zastępczej.

P. Jak usunąć niszczarkę?

O. Niszczarki objęte programem nie mogą być usuwane razem z normalnymi odpadami z gospodarstw domowych, powinny być poddawane recyklingowi i usuwane oddzielnie.  Niszczarkę objętą programem należy utylizować zgodnie z lokalnymi wymogami i wytycznymi dotyczącymi zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE) w danym kraju, np. w wyznaczonym przez władze lokalne punkcie zbiórki.